SPOLOČENSKÉ TANCE

Spoločenské tance

Spoločenské tance, ako ich poznáme dnes, sa tancujú v pároch a vznikli z dvoch odlišných typov tancov: zo štandardných tancov a z latinskoamerických tancov. Najprv sa týkali iba kráľovských a kniežacích dvorov, odkiaľ neskôr prenikli do širších spoločenských vrstiev.

Základ spoločenskej tanečnej scény teraz tvorí 10 tancov, ktoré sú zároveň zaraďované do medzinárodných súťaží. Sú to : anglický valčík, Viedenský valčík, slowfox, quickstep, tango(štandardné tance) a samba, cha-cha, rumba, pasodoble, jive (latinskoamerické tance).

TANGO


CHA-CHA


Z miliónov ľudí po celom svete, ktorí pravidelne vyhľadávajú príležitosť zatancovať si pre vlastné potešenie, sa vyčleňuje skupina tanečníkov, ktorí sa zúčastňujú na organizovaných súťažiach. Súťažný tanec je výsledná forma, ktorá vznikla zo spoločenského tanca.

Keďže uvedené dva typy spoločenských tancov sú také odlišné, súťaže a majstrovstvá sa konajú oddelene v štandardných a latinskoamerických tancoch. Odlišnosť je očividná aj v oblečení tanečníkov počas súťaže. Dámske šaty pre štandardné tance sú dlhé a splývavé, aby zdôraznili ladné pohyby typické pre tieto tance. V protiklade sú im šaty tanečníc latinskoamerických tancov. Sú navrhnuté tak aby zvýrazňovali pohyby jednotlivých častí tela pri interpretácii latino-rytmov. Muži nosia spoločenský odev – frak a motýlika pri standarde a ľahké košele a elegantné nohavice pre latinu.

 

Zdroj:

http://www.spolocensketance.estranky.cz/clanky/tanec.html

wikipedia

K článku nie sú zatiaľ žiadne komentáre!

Pridanie komentáraBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu trinásť:Zobraziť Spoločenské tance na väčšej mape

Register škôl

Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)